Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA – ROK C

19.05.2019 r.

1. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię rocznicową dzieci klas IV-ych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie.

2.  Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Dziś na godz. 19.oo zapraszamy na ul. Słowackiego (przy figurze Matki Bożej). Natomiast w niedzielę za tydzień na godz. 19.oo zapraszamy na Ośno (kapliczka na skrzyżowaniu na Ostrowąs

3.  W następny poniedziałek 27 maja młodzież naszej Parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania, dlatego w sobotę o godz. 10.oo sakrament pojednania dla tej młodzieży, świadków, rodziców i ich rodzin

4. 1 czerwca na Polach Lednickich coroczne spotkanie modlitewne młodzieży. Osoby pragnące wziąć udział w tym czuwaniu prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

5.  W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1650,- zł. Bóg zapłać.

6.  W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 15.oo do Sali Kolumnowej na Dworcu na koncert z racji Dnia Matki pt.”Mamo, nasza Mamo” pod kierunkiem ks. Grzegorza i p. Uli – katechetki.

7.  W piątek o godz. 16.3o spotkanie dla kandydatów na ministrantów, a o godz. 19.oo spotkanie ministrantów. W dniach od 24 do 28 czerwca wyjazd wakacyjny ministrantów i scholi do Gdańska, Gdyni,Sopotu. Rodziców tych dzieci prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

8.  W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henryka Wróbla, Przemysława Kowalskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9.  Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Także przed kościołem jest do nabycia płyta z pieśniami Maryjnym w wykonaniu ks. Grzegorza. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny ministrantów i scholi.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

 

 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia – polecamy)