Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 r.

1. Czas adwentu niech mobilizuje nas do wewnętrznej, duchowej przemiany. Czekamy i przygotowujemy się przecież na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie i przemienia nasze człowieczeństwo. Wykorzystajmy ten dar adwentowego czasu na walkę z nałogami, słabościami. W dniach od 16 – 18 grudnia będziemy w naszej parafii przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Bonifacy Jankowskiego ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani. Już dziś tak planujmy nasze obowiązki, aby czas rekolekcji wykorzystać do duchowego przygotowania się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnych w dni powszednie o godz. 7.oo.

3. Z racji świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już dzieci naszej Parafii składają dary ze słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Grabiu. Dary te można składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

4. Dziś o godz. 15.oo spotkanie dziecięcego Kółka Różańcowego. A w piątek o godz. 19.oo spotkanie ministrantów i kandydatów.

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

6.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.3o w naszym kościele recital zespołu „Light Band Jot” z utworami między innymi Agnieszki Osieckiej, Edyty Geppert, Katarzyny Groniec. Wraz z Burmistrzem Miasta na ten recital wszystkich serdecznie zapraszamy.

7.  W czwartek 13-y dzień miesiąca. Na godz. 19.3o zapraszamy na Maryjne czuwanie.

8.  W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Wandę Betcher, Jadwigę Rutkowską, Jadwigę Górniak, Barbarę Niewiadomską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9.  Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 15 zł i tradycyjne małe – 5 zł. Możemy także zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

10.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia – polecamy)